Milline puidust käekell sobib just Sulle?

Puidust käekell võib esmapilgul tunduda nagu tavaline kell. Puit võib olla imelik materjal, millest valmistada ühte käekella. Kuid puit on ökoloogiline ning taastuv loodusvara. Neile, kes otsivad ideaalset kingitust oma lähedastele, soovitame kinkida just puidust käekella. Kellade valmistamisel kasutame sae- ja mööblitööstuse jääke ning istutame Eestimaa mulda igal aastal vähemalt 5000 puud tagasi. Käekell ei ole lihtsalt aksessuaar, kell aitab Sul jääda täpseks ning püüab pilke rahvamassist. Paljud inimesed armastavad käekella ühendada oma isikupäraga, et näidata oma suurepärast moetunnet. Kui plaanid soetada puidust käekella, siis soovitame pöörduda meie poole. Meil on suurim valik puidust käekelli Eestis. Allpool aitame valida välja just Sulle sobiv kell. 

Kellamehhanismid

Kas valida Šveitsi või Jaapani sisuga kell? See on igipõline küsimus. Enne tuleks rääkida veidi ajaloost. Ajalugu on kellatööstuses põnev. See kõik algas Šveitsist 16. sajandi algusest. Inglastel ei läinud kaua aega, et kaasa lüüa. Inglased tegid kellatööstuses algusaegadel isegi paremaid kelli kui šveitslased, 1650 kuni 1850. Epitsenter liikus sujuvalt Pariisi enne kui jäädavalt jäi Šveitsi. Seda peamiselt Prantsuse revolutsiooni tõttu 18. sajandi lõpus. Esimesed Šveitsi kellabrändid tulevad 18. sajandist. Jaapani kellatööstus on uuem, 20. sajandi fenomen. Selle ajaga on astutud suur samm. Kirjeldavad ennast, kui taskukohase hinnaga luksuskellad. Kui Šveitsi kellad tegid fantastilisi kelli, tuli turule uus mehhanism – Quartz. Quartz’i mehhanism oleks peaaegu Šveitsi mehhanismi pankroti viinud 1980ndate alguses. Neil ei olnud muud võimalust, kui ümberkorraldada ning asuda võitlusesse. Karmistati tootmise reegleid, et jääda juhtpositsioonile. Swatch Grupi juht, Nicolas Hayek Sr., taipas, et tulevikus on suur sõda mehhanismide pärast. Tema nägemus oli õige, nagu ETA – suurim mehhanismide tootja Šveitsis on kui kroonjuveel tänapäeva kellatööstuses. ETA mehhanismiga kellad on meie poes: Loihi “Eeben“; Loihi “Oliivipuu“; Vega “Maarjakask“; Vega “Saar” ja Vega “Pähkli”.

Millist käekella siis ikkagi valida? See jääb ikka enda otsustada. Aitäh, et lugesid selle blogipostituse läbi. Tänutäheks on just Sinul võimalik saada sooduskupong. Kasuta oma puidust käekella tellides ostukorvi lehel kupongi “blogi” ning saad automaatselt allahindlust.